وب سایت شخصی دکتر محمد علیرحیمی

wWw.m-alirahimi.ir wWw.mohammad-a.ir wWw.dr-alirahimi.ir

سیستم ضدپهپاد نیز از راه رسید!

سیستم جدید ضدپهپاد Personal Drone Detection System می‌تواند شما را ورود هر گونه پهپاد به محدوده زندگی شما خبردار کند.

(اندکی تخیل کنیم!) پهپادها هنوز به کشور ما که راه پیدا نکرده‌اند و اگر هم ورود کنند، با قیمت بالای آن کسی سراغشان نمی‌رود، اما در آمریکا ظاهرا شرایط اندکی متفاوت است. آنجا شرکت‌های تولیدکننده پهپادهای کوچک مثل قارچ سبز می‌شوند و هر روز با قابلیتی جدید توجهات رسانه‌ها را به سمت خود جلب می‌کنند.چنین پیشرفتی باعث بروز نگرانی‌هایی جدی نیز برای رعایت حریم خصوصی مردم شده است. حالا پروژه ای کیک استارتری به نام Personal Drone Detection System به تازگی کمپین خود را آغاز کرده و نوید داده که با جذب 8500 دلار می‌تواند حفاظت از شما در برابر جاسوسی این پرنده‌های کوچک را به واقعیت تبدیل کند. (در ضمن این رقم بسیار پایین نیز به نظر می‌رسد.)

سازندگان این سیستم بیش از یک سال است که بر روی این تکنولوژی کار کرده‌اند و حالا مدعی‌اند که می‌تواند پهپادهایی را که در زیر ارتفاع 15 متر پرواز دارند، شناسایی کند.

قوانین مربوط به پهپادها البته هنوز توسط اداره هوانوردی آمریکا طرح ریزی نشده و تنها به تازگی تعدادی از آن‌ها برای استفاده غیرنظامی نخستین مجوز رسمی پرواز را دریافت کرده‌اند. پروژه Personal Drone Detection System نیز مانند دیگر پروژه‌های کیک استارتری شاید هیچگاه روی تولید را به خود نبینند، اما ایده آن جالب به نظر می‌رسد و با هزینه کمی که در نظر دارد، احتمال رسیدن آن به مرحله تجاری قابل پیشبینی است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

موضوع مطلب

عنوان مطلب پیشنهادی شما در اینجا قرار می گیرد

می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید. می توانید بخشی از مطلب مورد نظر را برای آشنایی خوانندگان خود در اینجا قرار بدهید.

متن کامل

من را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic